2009 - Liga Mzpn Uks BIALE ORLY - Uks JUNAK W-wa 2-4 !!!

W niedziele rozegralismy mecz w lidze Mzpn z zespolem Bialych Orlow, z wyjazdu UKS JUNACZEK2009 przywiozl trzy punkty wynik 2-4 dla NAS (br. Kogutnaldo,Leonaldo,Jankolando i Adasiolando....ha ha) - BRAWOOOOO I GRATULACJEEEEE!!!
Napisalem tak bo zagraliscie i strzelaliscie gole jak .... mali brazylijczycy, WASZA gra byla gra w pilke ale i bez pilki. To juz trzeci NASZ mecz w ktorym "gramy" chociaz ostatnie wyniki tego nie pokazywaly a tutaj bylo juz wszystko, zasluzyliscie NA TO!!!
Sam mecz rozgrywany byl w olbrzymim skwarze,majac dwoch rezerwowych (w pewnym momencie jednego....kontuzja Dziubilando) daliscie rade ,WIELKIE PODZIEKOWANIA gospodarzom ze wpadli na genialny pomysl z kublem zimnej wody przy boisku....dla zawodnikow do zwilzania karku i szyji bo tak walczymy z upalem grajac jeszcze podczas niego w pilke!!! Super !!!
Wracajac do meczu:
Od samego poczatku mecz byl zaciety, na nasze dwie bramki ,rywale odpowiedzieli bramkami ale podarowanymi przez Junaczkow2009 ale mysle ze ten "upal" po prostu wasza uwage rozproszyl...
Dwa pierwsze gole to akcje wycwiczone Radek z pierwszej pilki na wslizgu po dlugim rogu,lamiac z prawej strony do srodka (lewonozny zawodnik) ,no i Leon to samo ale z lewej strony ,lamal do srodka (prawonozny zawodnik) i booooomba prawie pod poprzeczke, PILKARSKO WIEC REEEEEEWELKA - BRAWOOOO!!!
Dalej mecz to widowisko do ktorego powoli NAS przyzwyczajaja ostatnio Junaczki,tylko ten"mecz z Drukarzem-hmmmmm....." nam nie wyszedl ale i tak bywa.
Super gra calego zespolu,szukanie bocznych sektorow,gra na sciane,walka o pilke,wslizgi i sytuacje bramkowe - wszystko to bylo...wiec czego by kibic chcial wiecej? GOLI....i te padly i to jakie!!!
Najpierw nasz Janek zagral z Adasiem K.akcje ktora wczoraj skopiowali nasi zawodnicy na Narodowym. Tam zagral Lewandowski,Kedziora i wykonczyl Piatek....a na Ostrodzkiej identyczna pilke prostopadla pomiedzy dwoch rywali zagral Adas a Janek zza plecow obroncy wyszedl do niej i strzelil perfekcyjnie -  Gol i WIEEELKAAAA RADOSC !!! To wlasnie pilka,nie tylko byla to bramka dajaca prowadzenie ale i bramka z akcji ktore cwiczone byly w ostatnich tygodniach....dla mnie RADOSC PODWOJNA!!!
No i czwarty gol to rowniez akcja i gol po ....akcji cwiczonej w tygodniu i po slowach trenera ,bo wlasnie na takie zachowanie zwracalem WAM uwage ostatnio!!!
Adas jako falszywa "9" oddal strzal z przed linii pola karnego "po dlugim" rogu ,tym bardziej odkrytym przez bramkarza rywali...wczesniej markujac podanie do kolegi ustawionego przy bocznej linii - BRAWOOOO!!!
4-2 ....a moglo byc jeszcze lepiej......wiec ZADOWOLENIE po ostatnim gwizdku NAS wszystkich ,zawodnikow z wyniku a trenera z gry zespolu. Bo wlasnie w tym meczu bylo wszystko na co zwracalismy uwage pracujac na treningach a slowa "gra sie tak jak sie trenuje " w tym meczu daly wygrana i tak SWIETNA postawe calej druzyny Junak2009,musze rowniez nadmienic ze rywal latwo skory nie sprzedal bo wiemy ze to rowniez dobra druzyna grajaca w naszej III lidze...no wlasnie trzeciej,ale jak wyrownanej , 4 zespoly spokojnie mogly by grac w ligach wyzszych i to z duzym powodzeniem!!!
Jestem bardzo zadowolony z calej druzyny,bo rowniez nasza gra w odbiorze pilki,wyprzedzaniu rywali byla gra typowo pilkarska ,dominacja w pewnych momentach byla po naszej stronie ,BIALE ORLY nog nie odstawialy co dodalo uroku calemu meczowi,meczowi ktory byl godzien dwoch dobrych druzyn z rocznika 2009!!!
Super Junak i super Biale Orly,w takich meczach szlifuje sie umiejetnosci i je podnosi,bo jak grac to grac z dobrymi zespolami i ten mecz to pokazal!!!
p.s DZIEKUJEMY NASZYM RODZICOM KIBICOM BO DALI POPIS NA TRYBUNACH !!!  A mieli rowniez twardy orzech do zgryzienia bo kibice rywali to tez GLOSNA EKIPA ale to dla takiego widowiska jak w niedziele to tzw.wisienka na torcie....DZIEKI!!!
Teraz przed nami ostatni mecz w lidze z zespolem Sokola i dzien pozniej wyjazd na miedzynarodowy turniej Mlodzik SUMMER CUP 2019......i zakonczenie sezonu ,wiec kibicujmy tej mlodej druzynie i trzymajmy za NICH kciuki!!!
"gdy myslicie ze juz nie dacie rady,ze wszystko jest przeciwko wam,ze rywal jest tylko lepszy....pomyslcie o tym jak trudno pracowaliscie ostatnio gdy zycie nam tylko utrudnialo ten sezon,a na pewno wyjdziecie z tego jeszcze silniejsi i lepsi jako zawodnicy jak i ludzie,bo umiecie bardzo wiele juz....ale wszystko przed NAMI I WAMI - PAMIETAJCIE (tylko poprzez trening i w pelni zaangazowanie sie w niego), TE DWIE skladowe dadza efekty a ten sezon to ukazal ze taka szkolka jak nasza moze spokojnie rywalizowac z NAJWIEKSZYMI akademiami w WARSZAWIE  " - forza Junak2009!!!

2019-06-11