2009 - sparing przed sezonem GROM W-wa-UKS JUNAK W-wa 0-13 !!!

Dzis nasza druzyna rozegrala pierwszy przedsezonowy sparing,druzyna ktora nas zaprosila do gry byl zespol GROM Warszawa (IV liga mzpn) wiec zespol ktory gra w lidze w ktorej my gralismy jesienia,slowa podziekowania dla trenera i chlopcow z GROMU zyczymy wam powodzenia w ligowych zmaganiach na wiosne.
Nasz pierwszy sparing partner byl zespolem z niby nizszej ligi (my gramy na wiosne w III lidze,po awansie) ale potrzeba ogrywania sie naszego zespolu wymaga powolnego wchodzenia do gry w 7 mkach...po zimowej przerwie i trenowaniu tylko w 5 tkach...nie wiedzielismy wczesniej jak gra ta druzyna dlatego od samego poczatku meczu ustawilismy sobie poprzeczke bardzo wysoko.
Nie tylko nowe bylo boisko,rywal ale na pewno ustawienie w ktorym rozegralismy 3 pierwsze kwarty,musielismy sie do niego przyzwyczaic bo to tez wazne w pilce ze musimy grac tak jak MY chcemy a nie jak rywal chce,a jak juz rywal nas przeczyta to trzeba szybko je zmieniac i dalej grac swoje. Tutaj mielismy troche problemu aby to chodzilo,ale z uplywem czasu gra nasza wygladala coraz lepiej moze nawet "fantazyjnie" jednak szybkie korekty waszych fantazji spowodowaly ze dominacja Junaczkow2009 stawala sie coraz bardziej widoczna.
Coz gra sie tak jak przeciwnik pozwala i Junaczki zaczely zdobywac BRAMKI....jednak druga strona medalu byly zmarnowane sytuacje.....A TYLE ICH BYLO ZE NIE MOGE TEGO TOLEROWAC W PRZYSZLOSCI!!!
Dlatego tak szybkie zmiany po takich akcjach.....tak po prostu nie mozemy grac dla przykladu wymienie kilka z nich: Sergiusz 6,Michal 3,Adas S. 3,Franek 2,Maciek 3,Filip 2, Stas 3,Leon 2....itd!!! W takich meczach gdy mamy wynik niby nikt nie zwraca na to uwagi ,ale co by bylo gdyby bramek nie bylo po tylu niewykorzystanych akcjach a przeciwnik by dziabnal "jedna "bramke i wynik byl by 0-1 szkoda troche naszych sil i tego co robimy na treningach....nikt nie zapamieta ze gralismy super i byly okazje ale zapamietaja WYNIK......a w sporcie na pewnym poziomie jest to juz wykladnia tego co robimy i czego sie uczymy i gdzie jestesmy.
Najwazniejsze ze caly czas idziemy do przodu,zima byla dla nas testem gry bez "trenera" przy linii a teraz wracamy do trenera bedacego z druzyna przy linii,zyjacego i nie raz srogiego ale widac po ostatnim miesiacu ze jednak ten model gry WAM pasuje ha ha - oczywiscie zartuje.
Tak wiec pierwszy krok za nami,musze wyroznic WAS po tym sparingu za umiejetnosc operowania pilka,pomysl na gre" podania " byly przemyslane i daja wiare ze to w przyszlosci zaprocentuje a MY przejdziemy do nastepnych aspektow nauki gry w pilke nozna.Prym wiodlo dwoch naszych graczy Michalek i Stas "mozgi" naszej ekipy starali sie jak "Zielu w Napoli"aby nasi napastnicy mieli co robic- BRAWOOOO !!! Rowniez nasz "nowy" bramkarz Antek zagral bardzo dobrze,mysle ze na dluuuugo zawita miedzy slupki naszej bramki po tym w jakim tempie ogarnia sie na tej pozycji BRAWOOO !!! Rowniez powrot Adasia K. jest warty opisania bo udokumentowal to HAT-TRICKIEM jako jedyny zdobyl bramki strzelajac z pierwszej pilki i wykonujac plan ktory byl przed tym meczem JEDNYM z zalozen. 3 bramki zdobyte "w podobny sposob" ukazuja innym ze moje slowa nie sa bez sensu a moga dac TYM co beda je realizowac wiele RADOSCI,wiec ci co probowali niech probuja JESZCZE WIECEJ zebym mogl o takich bramkach pisac jak NAJWIECEJ!!!
Wynik 0-13 dla Junaczkow2009 oczywiscie jest tez osiagnieciem graczy grajacych w obronie - BRAWOOO panowie,tak dalej (oprocz jednego kardynalnego bledu....wiemy kto go zrobil) nasza gra defensywna na tym etapie i w tym momencie nie wygladala az tak zle....ale zawsze MOZE BYC LEPIEJ- ZAPAMIETAJCIE,moje WYJADAKI2009 ha ha!!!
Potrzebujemy bardzo dobrych umiejetnosci technicznych ,ale przede wszystkim logicznie myslacego zawodnika - to podstawa dla trenera,nad technika mozna pracowac na prawie kazdym treningu niestety nad tym drugim nie mamy az tyle czasu wiec TYLE zalezy od WAS abyscie grajac ,mysleli o grze ,ja analizowali w momentach gdy siedzicie na lawce rezerwowych ale i po meczach i treningach w domu bo najpierw wasza glowa a potem wasze nogi panowie. Mam nadzieje ze przed nastepnym sparingim a zagramy w nim z zespolem Blyskawicy2009 wszyscy z was maly rachunek sumienia zrobia sobie w domu.....
Krytyka - jest wazna rzecza bo gdy nauczycie sie z niej czerpac korzysci ,to bedzie WAM latwiej w trudnych sytuacjach boiskowych ale i poza boiskowych, bo sport uczy i wychowuje a na pewno wielu z WAS przygotuje do doroslosci.I nigdy nie przegracie gdy bedziecie WALCZYC,przegracie jak przestaniecie WALCZYC.
p.s Pamietajcie ze gdy "niby" osoby na ktorych mozemy polegac, nas - druzyne opuszczaja to sygnal dla tych co zostaja aby dawac z siebie jeszcze wiecej i udowodnic innym ze jestesmy w stanie grac dalej na swoim poziomie a moze i lepszym....inspirujcie kolegow z druzyny,pokazujcie na swoim przykladzie,ze mozna przelamywac granice ktore wydaja sie nie do przekroczenia-tego wam zycze Junaczki2009!!!
Slowa podziekowania ze przy takiej aurze NASI KIBICE-RODZICE tak tlumnie NAS wspierali i wytrzymali w tym zimnie - DZIEKI!!!
MOTTEM meczu NASZ nowy okrzyk ligowy na sezon 2019 - u-junak,k-junak,s-junak-UKS JUNAK!!!
pozdro trener Marcin

2019-03-16