2009 - 2015/2018 - 3 lata.....minely!!!

Witam wszystkich ,wlasnie mijaja 3 lata NASZEJ wspolnej pracy,wspolnej bo NASZ rocznik to nie tylko zawodnicy i trener ale i RODZICE-KIBICE i oczywiscie rodzice ktorzy "jeszcze bardziej" niz inni pomagaja tej druzynie w byciu NIA!!!
Wszyscy wiemy jak trudno bylo na poczatku,2015 rok - nabor jesienny i tworzymy cos co otrzymuje nazwe Junak2009 ....9 zawodnikow hmmmm......tak tak tylko 9 a moze i az ,wiem jednak teraz po 3 latach ze warto bylo...!!!
Pierwsze treningi - "bez pilki" wszyscy lapali sie za glowy ,co my robimy o co tu chodzi,pilka to dokladka,ale teraz wiemy ze nic nie odbylo sie bez przyczyny. Nasza praca "ciezka"praca doprowadzila NAS juz na tym etapie szkolenia ze "umiemy biegac ,koordynacja nas chyba nikt nie zaskoczy itd.,bo dla mnie trenera najpierw jest najwazniejszy warsztat ktory bedzie podstawa do nauki gry w pilke nozna bo techniki i taktyki pilkarz uczy sie do konca kariery ale motoryki i koordynacji jak nie zaszczepimy od najmlodszych lat to potem jest tylko "trudniej" a po co isc pod gore jak mozna biec pod nia i nie meczyc sie jak "inni"
Tak wiec jesien byla bardzo intesywna co doprowadzilo ta druzyne do pierwszego SUKCESU ,wygrania turnieju o puchar Burmistrza Zabek (fot. obok) tam wlasnie ten zespol ukazal ze bedzie to druzyna nie tuzinkowa i mam nadzieje ze taka zostanie....!!!
Potem zawodnicy dochodzili....doprowadzilo to do utworzenia grupy D1 i D2 mielismy ponad 30 zawodnikow....oczywiscie szkolenie odbywalo sie na dwoch poziomach z czego pierwsi szli dalej a drudzy uczyli sie na tych samych konspektach co ci pierwsi. Przez 2 lata Junaczek2009 docieral sie ,oczywiscie nie wszyscy sprostali zadaniu i to pokazala nasza grupa. Ci co probowali chwala im za to ,bo probowac ZAWSZE TRZEBA,ale pilka nozna to sport ktory jak chcemy ISC do przodu to jednak musimy w pewnym momencie wprowadzic selekcje i tu do niej doszlo. Oczywiscie wszystkim ktorzy byli w tej druzynie wielki SZACUNEK i slowa PODZIEKOWANIA na pewno nie zapomnimy o WAS!!!
Po tej selekcji doszlismy do 18 zawodnikow ktorzy tworza TRZON zespolu,oczywiscie mamy kontuzje dluzsze w druzynie ale wiem,czuje ze ci co byli i posmakowali gry w naszej ekipie do niej  wroca - JESZCZE SILNIEJSI PSYCHICZNIE i spragnieni tej "pilkarskiej krwi" i potu bo tylko tak buduje sie zawodnika ,zawodnika ktory jest podstawa DRUZYNY ,wlasnie do tego doszlismy....
3 lata ....a MY mamy druzyne,druzyne w ktorej kazdy moze/umie grac na kazdej pozycji,wie o co chodzi,umie biegac,umie podstawy,a nawet umie wiecej....bo gdy spojrzymy na plan szkolenia ustalony przez Pzpn mysle ze jestesmy gdzies miedzy 12 a 13 latkami,oczywiscie jest jeszcze sprawa wykorzystania tych mozliwosci i przekonania WAS do wykorzystywania ich na boisku ,ale mysle ze gdy mamy juz to ,to wdrozenie tego w zycie bedzie juz tylko kwestia czasu...a wtedy slowa BRAWO WY ...beda kwitensencja WASZEGO zaangazowania w to jakim zawodnikiem i jaka druzyna mam byc JUNAK2009!!!
Ci co chca do czegos dojsc,cos osiagnac,musza caly czas przy tym chodzic bo jak .....odpuszcza to potem bedzie bardzo ciezko wrocic,a moze juz nigdy nie poczuc tego co by bylo jak bym nie odpuscil....niech te slowa beda puenta tych 3 lat,lat ktore spowodowaly ze ten zespol,ta druzyna zaistniala i caly czas idzie do przodu,i wcale nie jest tak latwo do niej  sie dostac,bo te 3 lata tez ukazaly ze nawet ci co chcieli do NAS dolaczyc a trenowali w innych klubach nie mogli przebic sie "od razu"do czuba druzyny,wiec juz wiemy na jakim etapie JESTESMY...i chcialbym zebysmy zostali na nim jak najdluzej,oczywiscie wiaze sie to z tym ze ciezko bedzie NAM pozyskac nowych zawodnikow ale mysle ze .....niedlugo i tacy NAM sie trafia a wtedy konkurencja spowoduje jeszcze wieksza WASZA motywacje aby byc w tym co robicie jeszcze lepszymi bo tylko tak WY wejdziecie o poziom wyzej ale i WARTOSC DRUZYNY sie zwiekszy a o to wszyscy musimy dbac i do tego dazyc - bo naszym mottem sa slowa JEDEN ZA WSZYSTKICH,WSZYSCY ZA JEDNEGO i niech jak najdluzej z NAMI beda!!!
Tak wiec troche juz zrobilismy.....moze wiele,moze duzo to juz sami osadzcie ,ja mysle ze jest "niezle"ha ha,druga fotka przy opisie ukazuje ile ... bo puchary i medale same nie przychodza,zdobywaja je ci ktorzy ciezko pracuja na nie ,oczywiscie jest jeszcze aspekt tzw.szczescia w sporcie,ale gdy nasza postawa na boisku na tle rywali ukazujemy ze mozemy grac z najlepszymi to nawet przegrana z NAJLEPSZYMI ale nie brakiem umiejetnosci a tym" pilkarskim szczesciem"bedzie zawsze wygrana,bo ukazuje ze idziemy w dobrym kierunku a wtedy te wlasnie medale i puchary wiec to co w sporcie najwazniejsze ,bo trenujemy aby grac i wygrywac bedziemy zdobywac coraz czesciej. Tego WAM-NAM zycze w nadchodzacym roku i latach ktore przed NAMI ,oczywiscie nie odbylo sie to bez udzialu klubu,ktory zapewnia NAM coraz lepsze warunki do treningow,po raz pierwszy w tym roku mamy super obiekty do trenowania,sprzet wiec tez slowa podziekowania wladzom klubu za to ze tak nas wspomagaja i o nas dbaja- dzieki!!! No i i naszym rodzicom bez nich nasi zwodnicy nie mogli by trenowac bo to ONI sa tymi pierwszymi sponsorami i tymi co daja mozliwosci a MY mamy je jak najlepiej  wykorzystac a tych drugich tez mamy i IM dziekujemy,Magdzie z firmy KAMIEN-GMP POLSKA i Robertowi z firmy MARCOVA POLSKA - WIELKIE DZIEKI !!!....wiec FORZA JUNAK2009!!!
trener Marcin pozdro

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszych Junaczkach 2009/2010