2009 po turnieju....

W niedziele rozegralismy pierwszy turniej halowy w sezonie zimowym 2016/17 tak jak pisalem wczesniej pojechalismy tam pograc w pilke i poczuc roznice grania na powietrzu a grania na hali...no i mialem racje ostrzegajac zawodnikow ze to zupelnie INNA gra,odczulismy to na wlasnej skorze dotkliwie. A teraz wiecej szczegolow:
Pierwszy mecz gramy z zespolem Znicza Pruszkow (0-1) porazka ale konsternacja zupelna w nas,brak wszystkiego co nauczylismy sie do tej pory,chaos i brak czucia hali TOTALNY!!! Drugi mecz to (0-0) z Varsovia zespolem naprawde grajacym w pilke ale to my powinnismy prowadzic gre bo to ze oni grali najladniejsza pilke to my tez taka umiemy ale nie wyszlo...szkoda ,trzeci wystep to nasi przyjaciele z zza miedzy zespol Dolcanu Zabki (1-2) porazka,ale to my mielismy wiecej z gry strzaly ,wiele ich bylo ale nie chciala pilka wpadac do bramki,raz tylko trafil Franek SKORUPKA....naprawde nie powinno byc tej porazki!!!Gramy dalej ,mecz z zespolem KS Raszyn (0-1) ale znowu brakuje nam szczescia,w zespole przeciwnika gra jeden zawodnik,chlopak naprawde ma papiery na gre,robi wszystko rozgrywa,broni i strzela...i to jak w grupie strzela 8 bramek dla zespolu KS Raszyn a caly zespol strzelil jednego goola!!! Super gracz ,ktorego rowniez doceniono w wyroznieniach przydzielajac mu statuetke najlepszego gracza BRAWOOOO!!!
A teraz 2 ostatnie mecze i wydarza sie to czego zawsze jestem,bylem i bede pewny Uks JUNAK pokazuje SWIETNA pilke,nie dajac pograc dwom zespolom ktore wyszly z naszej grupy,a jeden z nich wygral caly turniej a jedyna porazke poniosl wlasnie z nami. Najpierw wygrana z zespolem Widok Skierniewice,wszyscy byli pod wrazeniem jak moglo tak sie stac,trener po meczu gratulowal i stwierdzil ze warto bylo przyjechac i zobaczyc jak MY gramy bo widzi ile mozna jeszcze zrobic w swojej druzynie ale to dopiero byl poczatek emocji... (1-0 br.RADZIO KOGUTIK) po super akcji ,rece same skladaly sie do oklaskow. Na koniec gramy z liderem i najlepszym zespolem turnieju Naprzod Skorzec, od poczatku przewaga byla po naszej stronie (przeciwnik w calym spotkaniu oddal jeden celny strzal na bramke...) gramy a oni biegaja za pilka,mamy wreszcie to co umiemy grac...spiker mowi ze my jak czarny kon turnieju i dwie bramki tak dwie a moglo byc z piec....wynik (2-0 br.Filip Dziubinski,Kuba Szpuda) i to po jakich akcjach!!! Nasi kibice ktorzy wyrozniali sie na trybunach ,bo ta piekniejsza ich czesc po raz pierwszy zalozyla jednakowe koszulki SUPER to wygladalo zgotowala nam owacje na stojaco i ich glosne DZIEKUUUUUUJEMY spowodowalo rowniez ze inni zebrani robili to samo,coz tak bywa ze sa takie chwile ze wszyscy mowia ze szkoda ze odpadacie ale CIESZYMY SIE Z JEDNEGO ZE NAZWA UKS JUNAK W-WA NIE BEDZIE JUZ TAKA ANONIMOWA!!!
Podsumowujac turniej moge wam powiedziec ze ciesze sie z jego koncowki a na przyszlosc wiem ja jako trener ze za rok zagramy dopiero na hali jak odbedziemy kilka trenningow na niej,brak czucia i PRZESTRZENI...odbil sie na pierwszych meczach i to one zawazyly na naszym wystepie na turnieju. Nauka,nauka i jeszcze raz nauka panowie glowa do gory bo UMIECIE GRAC ALE SA TAKIE DNI ZE WIEMY ,CHCEMY I PRAGNIEMY a jednak nie wychodzi,ale uwierzcie ze UMIECIE WIELE NAPRAWDE!!!
p.s Chce wam cos szepnac na ucho panowie....pilka nozna,sport - uczy pokory,radzenia sobie z czynnikami zewnetrznymi,na ktore nie mamy wplywu,pomoze wam pozbyc sie chorobliwego perfekcjonizmu,pozwoli to wam poznac swe cialo na ile mozecie dac z siebie uprawiajac dyscypliny sportowe,to ulatwi prawidlowe czytanie, reagowanie i panowanie nad nim w sytuacjach stresowych.... (to do ciebie glownie Kuba K.) Jezeli JA trener naucze was podnoszenia wiary we wlasne sily,uczac koncentracji a takze poszukiwania rozwiazan,kreatywnosci i dystansu do siebie i otoczenia to osiagniecie rozwoj ktory przyspieszy NASZE OSIAGNIECIA!!! Jeden cel osiagniety,musi spowodowac ze chcemy wiecej...i wiecej....to z kolei nauczy was ODWAGI,OCENY RYZYKA I PODEJMOWANIA WIEKSZYCH WYZWAN,a uwierzcie ze wtedy i zaskoczymy wielu doroslych,bo oni tego nie zrozumieja majac tyle lat...a wam pomoze rowniez w waszym mlodym zyciu,w realcji domowej jak i szkolnej.
Jeszcze raz dziekuje za udzial w turnieju wszystkim,zawodnikom jak i ich rodzicom, dziadkom i rodzenstwom tak bo nasza rodzina Junakowa powoli rozrasta sie i coooooraz GLOSNIEJSZA...ha ha pozdrawiam trener Marcin

2016-11-07