Rusza liga Markus - rocznik 2009 i 2008

09.04.2016 To ważna data w naszym Klubie i nie tylko. W tym dniu niektórzy zawodnicy postawią swoje pierwsze kroki na boisku w rozgrywkach ligowych. Co tydzień będą się zmagać, rywalizować z przeciwnikami innych zespołów. UKS Junak wystawia dwie drużyny w lidze Markusa. Szczególnym wydarzeniem i przeżyciem będzie to start rocznika 2009.
Mimo, że chłopcy już mieli kilka turniejów za sobą to nie to samo, gdy dochodzi do takich rozgrywek. Duży stres, presja i odpowiedzialność jaką muszą wziąść na boisku. Kto podoła takim emocjom meczowym jak nie nasi zawodnicy pod wodzą trenera Marcina.

Kilka słów ode mnie. Szanowni Rodzice, tak jak napisałem, rocznik 2009 weźmie udział w tych rozgrywakach i będzie próbował walczyć z dziećmi z rocznika 2008/2009 innych klubów. Celem tych rozgrywek oprócz dobrej zabawy i rywalizacji jest wyuczenie pierwszych zachowań na boisku całej drużyny jak i poszczególnych zawodników. Wynik, powtarzam wynik jest tu drugorzędną sprawą.
Cel i założenia są inne jak wspomniałem.
Oczywiście życzę im sukcesów, ale na boisku nie zawsze jest tak kolorowo i tu duża rola Rodziców po meczach. Bardzo proszę wspierać swoje dzieci po nieudanym występie. Nie używać jakichkolwiek słów krytyki, które zniechęcą w dalszej perspektywie dzieci do sportu i nie tylko w piłce ale innej dyscyplinie.
Takim zachowaniem wypali się w takich małych główeczkach ducha rywalizacji w sporcie i w życiu prywatnym. Ponieważ dziecko zakoduje to w sobie już raz na zawsze, że co nie zrobi może się spotkać z krytyką ze strony Rodzica. Takie myślenie przekłada się na podejście dziecka: "na co mi problemy w domu tata, mama zawiedzeni co ja zrobiłem, to lepiej mi stać z boku i po cichu się wycofać".
Dzieci uczą się grania, nie róbmy z nich zawodowców, tak samo jak i w szkole nie zrobimy z nich już odrazu profesorów.
Zapraszam wszystkich Rodziców do kibicowania z całymi rodzinami i wsparcie z uśmiechem podczas meczów.

Drugi rocznik to rocznik złożony z chłopców z rocznika 2008. To grupa dzieci już niektórych grających 2 lata. Cel podobny jak w roczniku 2009. Ale niektórzy muszą udowodnić trenerom, że ich celem jest wejście do drużyny grającej w wyższej lidze. Tu też są zawodnicy którzy będą mieli okazję pograć dłużej i więcej w meczu niż dotychczas. Wiadomo, że oprócz treningów i wyjazdów na mecze, ważne jet aby w tych meczach pograć dłużej niż 4,5 minut jak dotychczas. Dlatego już po raz drugi idziemy tym śladem, że tacy zawodnicy uczą się grania, ogrywania w innej lidze. Sam zacząłem to robić 1,5 roku temu z rocznikiem 2007/2008, gdzie pół roku gry przyniosło pozytywny efekt w szkoleniu. Pamiętam, nasze chłopaki przerośli sami siebie i moje oczekiwania, że o rodzicach nie wspomnę.

W poniższym linku będą podane wszystkie wyniki, meze oraz terminy. Bardzo proszę, zanim Państwo będziecie planować sobotę, proszę spojrzeć na terminarz. Proszę o poważne podejści do sprawy. Powoli przygotowujemy się do grania w profejonalnej Lidze MZPN i tu już nie będzie żartów.
Państwa dzieci niekoniecznie muszą to traktować w kategoriach przygody lub zapchania wolnego czasu.

Rzeczywistość jest taka, że życie rodzinne, wolny czas powoli trzeba układać pod wydarzenia klubowe (mecze, obozy piłkarskie które organizowane są zawsze w pierwsze dwa tygodnie sierpnia itp).
Życzę zawodnikom i rodzicom samych sukcesów!
Pozdrawiam,

Trener Przemek (Prezes)